Ludzie są najważniejsi

Agata Piaskowska to prawdziwa entuzjastka technologii, którą cechuje wielka otwartość na innych ludzi. Odkąd dołączyła do Netcompany w kwietniu 2020 r., jej misją stało się poznanie jak największej liczby osób w całej firmie. Zawsze jako pierwsza zgłasza się, by wspierać nowo zatrudnione osoby oraz pomagać innym.

Agata Piaskowska to prawdziwa entuzjastka technologii, którą cechuje wielka otwartość na innych ludzi. Odkąd dołączyła do Netcompany w kwietniu 2020 r., jej misją stało się poznanie jak największej liczby osób w całej firmie. Zawsze jako pierwsza zgłasza się, by wspierać nowo zatrudnione osoby oraz pomagać innym.

»Napędza mnie praca zespołowa«

Dla Agaty jednym z najważniejszych aspektów codziennych obowiązków jest poznawanie ludzi, z którymi pracuje. Obecnie jest zaangażowana w projekt z ponad 200 specjalistami, z różnych krajów, co sprawia, że poznanie ich wszystkich jest wyzwaniem. Ale Agata zawsze stara się nawiązać kontakt z jak największą liczbą z nich.

“Kiedy tylko mam okazję, przedstawiam ludzi sobie nawzajem. W ten sposób lepiej się poznajemy i budujemy relacje. A ja już tak mam, że napędza mnie praca zespołowa”.

Współpracownicy z całego świata

Agata jest przekonana, że praca w międzynarodowych zespołach pomaga jej poszerzać horyzonty i zdobywać nową wiedzę od ekspertów IT z całego świata. “Ściśle współpracuję z kolegami z Polski, Danii i Wietnamu. Od czasu do czasu pracuję też z ekspertami z Irlandii, Hiszpanii i Kanady. Lubię rozmawiać z ludźmi z całego świata i poznawać ich różnorodne kultury. Doceniam też bardzo nasze pogawędki przed spotkaniami. Zawsze jestem na bieżąco z tym, jaka jest pogoda w różnych krajach” – mówi Agata z uśmiechem.

Dla Agaty rozpoczęcie pracy w Netcompany oznaczało, zdobycie nowej sieci kontaktów – osób, które w razie potrzeby, są zawsze gotowe pomóc. Agata wie, że może liczyć na wsparcie i wskazówki ze strony swoich kolegów i koleżanek, nawet jeśli pracują nad innymi projektami.
“Czułam, że mam wsparcie od samego początku. Przydzielono mi tzw. „buddy”, więc miałam kogoś kto mi doradzał i dbał o to, bym rozwijała się we właściwym kierunku. Dlatego teraz sama staram się robić to samo dla osób, które do nas dołączają.”

»Zawsze jestem na bieżąco z tym, jaka jest pogoda w różnych krajach« mówi Agata z uśmiechem.

Ciekawość to podstawa

Agata głównie pracuje w Guidewire – technologii powszechnie stosowanej w branży ubezpieczeniowej. Codzienne wyzwania są dla niej motywacją, ponieważ pozwalają stale się rozwijać i budować swoje kompetencje.

“Trzeba być otwartym i dociekliwym, ponieważ to, jak działa Guidewire nie zawsze jest oczywiste. Uważam, że można sobie radzić z sytuacjami na dwa sposoby. Po pierwsze, można powiedzieć: “Myślę, że tak to działa” i na tym zakończyć, nie wchodząc dalej w temat. Ale jest też drugie podejście, w którym drążysz głębiej, testujesz i dokładnie badasz sprawę. Uważam, że ważne jest, aby wybrać to drugie podejście. W przeciwnym razie widzimy tylko wierzchołek góry lodowej.”

W wolnym czasie jestem kreatywna

Pasja Agaty do poznawania tego, co nieznane jest widoczna także w tym, jak spędza swój wolny czas. “Myślę, że mogę powiedzieć, iż moim hobby jest próbowanie nowych rzeczy. Bardzo lubię sztukę i robótki ręczne. Był czas, kiedy robiłam na drutach, szyłam, a nawet haftowałam. Ale teraz najważniejsze dla mnie jest rzeźbienie. Dopiero stawiam pierwsze kroki, więc na razie skupiam się na mniejszych pracach, ale myślę, że wkrótce dojdę do większych form. Sądzę, że właśnie na tym polega rozwój – nie można bać się nowych rzeczy, nawet jeśli wydają się trudne.”